Nabídka relaxačně - poznávacího zájezdu

Orava – Zakopané – Janošíkovy diery – Oravská přehrada – polské Tatry – Terchová

8. – 10. září  2023 (pátek-neděle)

Cena: 4.850,-Kč

Cena zahrnuje:  dopravu autobusem, 2x ubytování se snídaní a večeří na hotelu, průvodce, obecní poplatky, pojištění léčebných výloh v zahraničí a zákonné pojištění CK proti úpadku.

Ubytování: hotel Orava ve Vitanové, dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, na vyžádání třílůžkové

Stravování: polopenze přímo v restauraci na ubytování.  Po trase dostatek občerstvení.

Kapesné: na vstupy bude potřeba na Slovensku cca 30-40,-Euro dle vybraného programu, v Zakopaném cca 80,- zlotých, zájemci celodenní koupání Chocholów  cca 120,-zlotých.

Doprava: zájezdovým autobusem, po trase možnost nákupu pivo, limo, káva.

Program:

1.den: odjezd 6.00 hod. ráno ze Všeminy. Po předchozí dohodě možnost nasedání po trase Napajedla, Kvítkovice,  Zlín, Lípa, Slušovice, Všemina, Liptál, Vsetín.

Přejezd přes Makov na Turzovku. Výstup poutní cestou ke Kapli Panny Márie Kráľovnej pokoja. Po prohlídce přechod kolem poutních pramenů  k chrámu na poutním místě Živčáková. Prohlídka jednoho z nějvětších novodobě vybudovaných chrámů na Slovensku, zájemci výstup na vyhlídkovou věž, občerstvení. Viz: www.zivcakova.sk Sestup do obce Korňa k autobusu. Celkem 5,5 km.

Odpoledne přejezd na Oravu. Po cestě zastávka v unikátním muzeu kávy (jedno z největších ve střední Evropě). Návštěva Slanické osady u Oravské přehrady.  Plavba lodí kolem Slanického ostrova se zastávkou na „Ostrově umění“.  Občerstvení na kolibě. Výjezd k největší soše Ježíše na Slovensku nad přehradou – Rio de Klin. Přejezd na ubytování. Večeře, společné posezení, nocleh.

2. den: po snídani přejezd do polského horského města Zakopané.

Zájemci o celodenní koupání v termálech – vysednou v termálech Chocholów.  www.chocholowskietermy.pl

Zájemci o celodenní turistiku – vysednou po cestě do Zakopaného v obci Kiry. Návštěva doliny Kościeliska - nejkrásnější dolina polských Tater. Pohodový průchod dolinou kolem horského potoka na chatu Ornak (občerstvení) a zpět. Po trase návštěva jeskyní – Mrozna jaskynia – 571 m dlouhá osvětlená jeskyně - nebo neosvětlených jeskyní Mylna, Raptawicka, kudy vedou oficiální turistické cesty (nutnost baterky, možnost ušpinění).

Zájemci o poznání  – celodenní pobyt v horském městečku Zakopané. Návštěva starého dřevěného kostela s unikátním horským hřbitovem. S průvodcem okruh starou částí městečka se spoustou dřevěnic, muzeí, obchůdků, vyhlášených cukráren a hospůdek. Zastávka u obráceného domu stojícího na střeše. Výjezd o 300 m výše nad město lanovým vláčkem (pěší výstup) na Gubalówku  – vyhlídkové místo na Vysoké Tatry a krátká procházka s nákupy a občerstvením. Návštěva tržiště, které je plné lidových výrobků ze dřeva, kůže, textilu a skla, horalských punčů,  grilovaných sýrů a dalších pochutin. Zájemci návštěva pivovarnické hospůdky Watra nebo areálu skokanských můstků. Přejezd na ubytování. Večeře, posezení, nocleh.

3. den: po snídani přejezd do městečka Tvrdošín a prohlídka dřevěného kostelíku (památka UNESCO). Přejezd do Terchové a pobyt v oblasti Malé Fatry. Zdatnější průchod po rekonstruovaných kovových lávkách přes Janošíkovy diery do Štefanové, ostatní návštěva Vrátné doliny s možností výjezdu lanovkou na Snilovské sedlo, eventuelně výstup na Kriváň nebo Chľeb. Občerstvení, nákupy bačovských pochutin a přejezd domů.

Příjezd: do Všeminy do 19.00 hod.

Více informací Vám podá Ladislav Janča, tel.:  602 461 033.

Datum vložení: 23. 5. 2023 8:59
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2023 9:06

• Svátek práce

Zítra má svátek Zikmund

• Světový den ptačího zpěvu

dnes, středa 1. 5. 2024
čtvrtek 2. 5. zataženo 16/12 °C
pátek 3. 5. déšť 18/10 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Filipa Jakuba déšť - to zlá zvěst.